Az Aladdin c. rajzfilmben és A Múmia c. filmben látottaknak van igazságalapjuk! A régi rómaiak (kartágóiak) szokása volt elrejteni a kincseket, a területen dúló, főként fosztogató célú háborúk miatt. A kincsek őrzésére pedig állítólag szellemeket küldtek, ezzel igyekeztek elkerülni, hogy a kincs illetéktelenek kezébe kerüljön. Különösen Marokkóban népszerű az az ősi foglalkozás, hogy olyan jelek után kutatnak, amik kincseket rejtenek.
Az ilyen nyomkeresők az őrzésre kijelölt szellemet is el tudják küldeni (akik gyakran gyerekáldozatot, gyerekvért kérnek, hogy hozzáférhetővé tegyék a kincset), és tudják, hogy milyen jel közelébe milyen kincs van elrejtve. Őket alkalmazzák Tunéziában, akik kincskeresésre adják a fejüket (még ma is), a talált kincsen pedig osztoznak, ez a fizetség, mert a nyomkeresők értenek a dolgukhoz. Sok gyerek tűnt már el állítólag az utcáról, mert az ilyen nyomkeresők elrabolják őket áldozat gyanánt.
Előfordul, hogy valaki megálmodja, hogy rejtett kincs van valahol, ilyenkor megkeres egy ilyen nyomkeresőt, elmeséli neki az álmot, és ennek alapján a nyomkereső tudni fogja, érdemes-e elkezdeni a keresést. Aki ilyen kincset “talál”, annak tilos kivinni az országból, és le kell adnia a kormánynak. Persze ez soha nincs így, ezért a kincs természetesen csempészáru. Mondanom sem kell, hogy ilyen kincseket nagyon nehéz találni, általában a hegyekben, vagy a Szaharában vannak elrejtve.
A képek forrása: https://www.facebook.com/pages/اثار-و-كنوز-تونس/629716767040205
Video a “jelekről: https://www.youtube.com/watch?v=gWwRNtYR92A
A történet valóságtartalmának mértékét nem tudom megállapítani.
Ezek a “jelek” vezetnek a kincshez:
Ilyen kincseket lehet találni:
A ritka és értékes vörös higany:
Aki nem hiszi, járjon utána 🙂
Facebook Comments