Az első részt szerettétek, nekem pedig folyamatosan jutottak eszembe az új címek, ahogy befejeztem az írást. Inkább abbahagytam, fogalmazzunk így, mert ez a lista is bővült gondolatban, már a megírása után. De maradjunk a 20-nál, ez még feldolgozható mennyiségű információ, és az előző listával együtt is akár egész évre elfoglaltságot ad egy a lusta vasárnap délutánokra. Ezt is érdemes elmenteni, mert később jól fog jönni. Fiúknak is erősen ajánlott mindkét lista, jobban meg lehet ismerni a női lelket általuk felesleges klisék nélkül.
Első rész: Top 20 cukormáz mentes csajfilm
És íme a a második 20 sorrend nélkül:
Eredendő bűn
(Original Sin, 2001)
Luis Antonio Vargas, a gazdag kávéültetvényes levelezés útján szerez magának feleséget. Nem szenvedélyes szerelemre vágyik, gyakorlatias céljai vannak leendő nejével: legyen jó társaság, és hozza világra örököseit. Amikor megérkezik a postai úton szerzett menyasszony, Julia Russell, a férfi elámul érzéki szépségén. Ez a nő nem az a szerény lány, akire a küldött fénykép alapján számított. Csakhogy a fiatalasszony, nem sokkal az esküvő után rejtélyesen eltűnik…
Minden végzet nehéz
(Something’s Gotta Give, 2003)
Az ideális nőnek hosszú combja, pompás alakja, mindig jó kedve van, folyton szexre éhes, és legalább harminc évvel fiatalabb nálam – ez Harry Langer életfilozófiája. A zeneipar mindentudó cápája falja a nőket, de kizárólag a huszonéveseket. Imádja őket, imádja az irigy tekinteteket, és élvezi, hogy őt is élvezik. Legújabb zsákmánya Marin nem rosszabb a szokásosnál: vagyis bombázó. A lány anyjának házában töltik a hétvégét, amikor egyszerre több baj is történik. 1. Betoppan a lány anyja. 2. Harry infarktust kap; ha nem is súlyos az ügy, úgy tűnik egy ideig ápolásra szorul, és fel kell hagynia eddig megszokott életformájával. Az örökifjú playboy tehát egyszerre kénytelen rengeteg olyan bajjal szembesülni, amit korábban sosem viselt volna el. Kénytelen tűrni, hogy ápolják, mindezt egy idegen házban, méghozzá egy olyan nőtől, akinek ráncos a bőre! Ha ez még nem volna elég, beüt az igazi istencsapása: beleszeret barátnője anyjába, aki biztosan harminc fölött van. Az már csak a ráadás, hogy ezügyben egy vetélytárssal, az orvosával is számolnia kell.
Krumplirózsa
(Frankie and Johnny, 1991)
A börtönből frissen szabadult Johnny új életet akar kezdeni. Állást vállal egy étteremben, ahol talán társat is találhatna: egyre jobban megszereti Frankiet, a csinos pincérnőt.
Harry és Sally
(When Harry Met Sally…, 1989)
Harry és Sally között már az egyetemi évek alatt teljes az egyetértés: férfi és nő között a barátság kizárt, mert azt úgyis tönkreteszi a szex. A következő tíz évben hébe-hóba összefutnak, és lelkesen ecsetelik egymásnak legújabb szerelmi sikereiket és kudarcaikat. Harry és Sally a legjobb haverok – és csak végszóra, szinte véletlenül jönnek rá, hogy végig egymást keresték…
Kész katasztrófa
(Trainwreck, 2015)
Amy újságírónő, aki apja életét példaként követve nem igazán hajlamos a monogámiára. Egyik párkapcsolatból lép a másikba, nem képes hosszabb ideig megmaradni egyetlen férfi mellett sem. Amikor a sármos és sikeres sportorvosról, Aaron Connersről készül cikket írni, valami megváltozik, a férfi ugyanis úgy leveszi lábáról, mint még soha senki előtte…
Mielőtt felkel a nap…
(Before Sunrise, 1995)
Ennek a filmnek 3 része van, ajánlom a másik kettőt is, ezt és ezt.
Jesse és Celine már egy Párizsban élő párt alkotnak. Előző – kilenc évvel korábbi – találkozásuk gyümölcseként ikerlányok szülei lettek. Miután Hank velük töltötte a nyarat Messiniában, hazautazik Amerikába. A fiúval eltöltött idő Jesse-ben felébreszti a vágyat hazája iránt és javasolja feleségének, hogy Párizsból költözzenek a tengerentúlra. Celine, annak ellenére, hogy munkájában új kihívást keres, visszautasítja a költözést. Barátaik érezvén az elnyomott feszültséget Jesse és Celine között, egy tengerparti luxushotelben eltöltött éjszakát ajándékoznak a párnak. Celine ódzkodik elfogadni az ajándékot, azonban a barátok hajthatatlanok. Végül Celine és Jesse gyalog indulnak el a festői vidéken, flörtölgetve, vitatkozva és szívszorító őszinteséggel beszélgetve magukról, érzelmeikről, az életükről.
Az időgép
(The Time Machine, 2002)
Az 1890-es években egy angol feltalálót e kíváncsiság hajtja, hogy megalkossa élete fő művét, az időgépet. A tudós természetesen azt is vállalja, hogy ő legyen az első, aki kipróbálja a találmányt. Hibázik. Egy technikai hiba folytán 800.000 évvel lökődik előre az időbe, egy számára különös, felfoghatatlan, ellenséges világba, melyből nincs visszatérés. Addigra az emberiség két különböző fajjá fejlődik. Az egyik faj a föld alatt él, és ha előmerészkedik, akkor is csak azért, hogy a másik faj tagjaira vadásszon. A két ellenséges, gyilkos faj között pedig magára hagyva áll az a férfiú, aki a békés, viktoriánus Angliából érkezett, és oda is szeretne hazajutni.
Amelie csodálatos élete
(Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain, 2001)
Amélie, a montmartre-i felszolgálólány különös módon cseperedett fel. Anyját a Notre Dame tetejéről leugró öngyilkos gyűrte maga alá, s apja ezek után csak kerti törpéjével törődött. Magányosan töltött ifjúsága nem ártott jó szívének és kedélyének. Nővé érve elhatározza, hogy akit csak lehet, boldoggá tesz. Különös figurákkal találkozik a párizsi negyedben, és varázslatos eseményeket idéz elő. Csupán Nino iránti szerelme tűnik reménytelennek.
Zuhanás a szerelembe
(Falling in Love, 1984)
Mollyt és Franket egymásnak teremtette a sors, de túl későn találkoztak. Már mindketten házasok, gyerekeik vannak. Egyikőjük sem az a fajta, aki házasságon kívüli kapcsolatot vállalna. Mégis villámcsapásként sújt le rájuk a felismerés: ő az igazi…
Csodás álmok jönnek
(What Dreams May Come, 1998)
Chris Nielsen szerelme határtalan felesége iránt. Annie-vel azóta társak, ami- óta meglátták egymást. Egy baleset vétlen áldozataként Chris túllép a földi világon. A mennyország, amelynek immár örökös lakója lett, elszomortja és meg- hökkenti. Túlvilági vezetője segítségével ráébred, ahová jutott a saját menny- országa, saját fantáziája kivetülése. Amit lát, Annie egyik festménye, éppen az, amelyiket a legjobban szeretett. Chris boldog, csodálatosnak tartja ezt a festett világot, hiszen tele van azokkal az emlékekkel, romantikus álmokkal, amelyek Annie-hez fűzték. Ám hamarosan a paradicsomi környezetben sem érzi jól magát imádott felesége nélkül. Annie sem tud szerelme nélkül élni, öngyilkos lesz. Chris megtudja, hogy Annie meghalt, de azt is tudja, hogy nem találkoz- hatnak, mert az öngyilkosok a pokolra kerülnek. Kalandos odisszeába kezd mennyen és poklon át, hogy kiszabadtsa feleségét az alvilágból.
Felhőatlasz
(Cloud Atlas, 2012)
A film felfedi előttünk, hogyan módosítják a másik életét az egymástól független emberek tettei és azok következményei a múltból kiindulva a jelenen át egészen a jövőig. Akció, titkok és románc, egy lélek, amely gyilkosból hőssé fejlődik és egyetlen kedves cselekedet, amely évszázadokon keresztülívelve forradalmat robbant ki a távoli jövőben.
Igazából szerelem
(Love Actually, 2003)
Kacajra fakaszt, feldúl mindent, szíveket tör össze, elkötelez, döntésre kényszerít, felszabadítja a szellemet, túlkapásokat eredményez, kockázatra késztet, mámorító, izgalmas, meghökkentő, váratlan, kellemetlen, felfoghatatlan, bárdolatlan, páratlan. A szerelem tényleg körülvesz minket. Az új, agglegény miniszterelnöktől kezdve, aki azonnal belezúg a személyzet egyik üdítően valóságos tagjába, amint belépett a Downing Street 10-b – , az íróig, aki Dél-Franciaországba menekül újfent összetört szívét ápolgatni, és szerelemre lel egy tóban. A jómódú férjes asszonytól, aki arra gyanakszik, hogy a férje félrelép – az újdonsült menyasszonyig, aki férje legjobb barátjának távolságtartását érti félre. Az iskolásfiútól, aki a suli legmegközelíthetetlenebb lányának figyelmét szeretné felhívni magára – az özvegy nevelőapáig, aki megpróbál kapcsolatba kerülni a fiúval, akit hirtelen alig ismer. A szerelemtől epedő menedzsertől, aki szerencsét próbál vágyának régóta dédelgetett, ki nem mondott tárgyával az irodában – a korosodó, “már láttam mindent, de kevésre emlékszem” rocksztárig, aki pályája alkonyán a saját meg nem alkuvó módján akar visszatérni a színre.
Túl az Óperencián
(Far and Away, 1992)
1892, Írország nyugati partvidéke. Joseph Donnelly, a szegény ír földműves bosszút akar állni a családját sanyargató gazdag földbirtokoson. De a sors úgy hozza, hogy a bosszú helyett esküdt ellensége önfejű lányát, Shannon-t kíséri Amerikába. Joseph ugyanis azt reméli, hogy ott végre saját birtokot szerezhet. Boston-ban egy kocsmai verekedés során kiderül, hogy a fiú szenzációsan bunyózik. A tulajdonos leszerződteti, és esténként pénzért verekszik. Ám dicsősége nem tart sokáig, és a fiatalok hamarosan az utcán találják magukat. Csak mikor elszakadnak egymástól, ébrednek rá igazi érzéseikre. Joseph munkát keres, Shannon pedig összetalálkozik volt vőlegényével. De a szerelmesek sorsa újra összekapcsolódik, és az oklahoma-i földszerzési láz izgalmában valóra váltják álmaikat…
Angyalok városa
(City of Angels, 1998)
Seth, az angyal épp jókor érkezik, hogy segítsen egy haldokló utolsó perceiben. Ám a rutinmunka nem köti le annyira figyelmét, mint a csinos és kétségbeesett szívsebésznő, aki nem tudja túltenni magát betege elvesztésén. Seth első látásra beleszeret az orvosnőbe, s még arra is képes, hogy halandó emberré változzon a kedvéért.
Távol Afrikától
(Out of Africa, 1985)
A dán írónő, Karen az I. világháború előtt józan meggondolásból férjhez megy Bror Blixen báróhoz, és követi őt Kenyába. A férfi hamarosan ismét a saját életét éli, felesége viszont úgy dönt, hogy ott marad Afrikában, és megpróbál farmján gazdálkodni. Azonkívül beleszeret egy kalandortermészetű vadászba, Denys Fitsh Hattonba. Denys azonban lezuhan a kis repülőgépével, és a farm is tönkremegy, az asszonynak nincs más választása, mint hogy hazatérjen Dániába.
Négy esküvő, egy temetés
(Four Weddings and a Funeral, 1994)
A harmincas éveiben járó agglegény, Charles éli világát. Kedvenc időtöltése az, hogy barátai esküvőjére járkál, ő maga viszont hallani sem akar a házasságról. Mindaddig, amíg bele nem szeret egy szép amerikai lányba, aki éppen az esküvőjére készül – valaki mással…
Az utolsó mohikán
(The Last of the Mohicans, 1992)
Sólyomszem, a mohikán Csingacsguk örökbe fogadott fia a XVIII. század közepén belekeveredik a franciák és angolok, valamint az indián törzsek közötti háborúskodásba, és beleszeret egy angol tiszt lányába, Corába, akit a franciák fogságba ejtenek.
Az angol beteg
(The English Patient, 1996)
Almásy László gróf nyughatatlan lélek volt, tipikus vérbeli kalandor, nagyjá- ból az utolsó a fajtájából. Miközben javában tombol a második világégés, a sivatagi térképészet Észak-Afrikába vezérli. Ám hősünk szíve rövidesen ellágyul és szenvedélyes szerelmi viszonyba bonyolódik barátja nejével. Tragikus szerelmének történetét újra átéli miközben egy önzetlen és nagylelkű ápolónő karjai között haldoklik.
Szerelmi történet
(Love Story, 1970)
Oliver, egy gazdag bostoni család sarja beleszeret egyszerű családból származó egyetemi diáktársnőjébe, Jenniferbe. A házasság szakításra vezet a fiú és szűk látókörű apja között, de a fiatalok kitartanak egymás mellett. Oliver ragyogó ügyvédi karrier előtt áll. Frissiben szerzett boldogságuknak azonban súlyos csapás vet véget, amikor kiderül, hogy Jennifer gyógyíthatatlan leukémiában szenved. A halál elválasztja egymástól a szerelmeseket, de a sorscsapás megbékíti egymással az apát és a fiát.
Jerry Maguire – A nagy hátraarc
(Jerry Maguire, 1996)
Jerry Maguire az SMI ügynökség egyik legsikeresebb sportügynöke. Egyik éjjel azonban rádöbben, hogy a Sports Management International kegyetlenül kizsákmányolja a sportolókat, ezért főnökeit vitairattal lepi meg, amelyben keményen kritizálja a cég anyagiasságát. Munkaadói azonban kirúgják. Csupán az SMI könyvelőnője, Dorothy tart ki mellette. Kettesben alapítanak egy új ügynükséget, amelynek azonban csak egyetlen ügyfele akad. És Rod Tidwell futballista nem éppen a közönség kedvence…
A lista írása közben természetesen folyamatosan jutnak eszembe az újabb filmcímek, tehát valamikor egy harmadik rész is várható 🙂
Enjoy!
Facebook Comments